Giełda kryptowalut FTX jest o krok od zabezpieczenia praw do nazwy stadionu Miami Heat do 2040 roku.

FTX osiągnęło porozumienie z hrabstwem Miami-Dade w sprawie 19-letniego partnerstwa o wartości 135 milionów dolarów, aby nazwać stadion macierzysty Miami Heat FTX Arena

Giełda instrumentów pochodnych kryptowaluty wspierana przez Alameda Research ma zostać pierwszym członkiem branży kryptowalut, który zabezpieczy prawa do nazewnictwa NBA, w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez radę komisarzy hrabstwa Miami-Dade w dniu 26 marca.

Umowa stanowi znaczące partnerstwo głównego nurtu platformy opartej na kryptografii, w ramach której FTX będzie powiązany z Miami Heat do 2040 r. W komunikacie prasowym hrabstwa Miami-Dade z 23 marca, prezes FTX Sam Bankman-Fried zauważył:

„Ta okazja to coś więcej niż umieszczenie naszej nazwy na kultowym budynku. Jest to szansa, aby zapewnić wartość rosnącej i zróżnicowanej społeczności w Miami i okolicznych miastach, a także dołączyć do społeczności mistrzowskiej, organizacji mistrzowskiej i kultury mistrzowskiej ”.

Według Miami Herald, hrabstwo Miami-Dade otrzyma 90 milionów dolarów z umowy po potrąceniu wydatków i płatności na rzecz Miami Heat, a fundusze zostaną podzielone między 13 komisarzy hrabstwa i skierowane na zwalczanie przemocy z użyciem broni i ubóstwa

Ustawodawstwo przydziela „20% dochodu każdemu okręgowi po równo na płatności dla programów i organizacji, które albo zwalczają przemoc z użyciem broni, albo promują dobrobyt gospodarczy”, a pozostałe 80% „rozdziela się na podstawie udziału każdego okręgu w„ zabójstwach strzelanin i incydentach strzelaninowych ” . ”

Jeśli transakcja zostanie zatwierdzona, oznacza to kolejne znaczące partnerstwo zabezpieczone przez FTX, ponieważ giełda kryptowalut aktywnie poszerza swój zasięg rynkowy od momentu jej uruchomienia w 2019 roku.

W sierpniu 2020 r. Giełda kryptowalut przejęła Blockfolio za 150 milionów dolarów , cyfrowe narzędzie do śledzenia portfela aktywów z silną bazą użytkowników wynoszącą 6 milionów. Użytkownik Twittera „Litocoen.eth” podsumował odczucia wielu, stwierdzając, że transakcja była „najmądrzejszym przejęciem w krypto imo”.